Fasádní obklady z celodřevěných profilů

Fasáda jako finální obal budovy určuje zásadním způsobem její charakter. Kromě toho má také důležité stavebně fyzikální funkce, tj. ochrana vnější izolace a stavebního materiálu před povětrnostními vlivy, snížení tepelné ztráty budovy a doplnění zvukové izolace.

Fasády ze značkového profilovaného dřeva jsou ekologickým a přírodním produktem, z hlediska stavebního i konstrukčního představují vynikající a moderní řešení:

  • tyto fasády jsou lehké, snadno se namontují na jakoukoliv vnější stěnu, zpravidla nevyžadují žádné statistické propočty,
  • montují se rychle, mají dlouhou životnost,
  • poskytují možnost jednoduše doplnit dodatečnou tepelnou izolaci,
  • při renovaci lze novou fasádu položit před původní vrstvu,
  • díky kvalitním surovinám a velmi přísným kritériím třídění má každý profil velkou tvarovou stabilitu a perfektní vzhled,
  • díky různým druhům profilů a více vzorům pokládání je možno vytvořit různé úpravy a vzhledy,
  • fasádě lze dodat individuální akcent pomocí více než 1000 barev,
  • sibiřský modřín, douglaský nebo červený cedr zpravidla nevyžadují žádnou péči a vytvoří se na nich stříbřitě šedá platina. S údržbou a péčí o fasádu
  • samozřejmě našim zákazníkům poradíme.

Jako ideální se tyto fasády osvědčily pro modernizace vzhledem k bezproblémové instalaci doplňující tepelné izolace.

Druhy pokládání

Celodřevěné profily je možné podkládat třemi základními způsoby. Snad nejstarší je tzv. příklopové bednění. Dva profily se v tomto případě montují kolmo, distančně, třetí vytvoří příklop a přesahuje obě strany o 2 cm. Tím vzniká dutina pro zadní větrání, díky čemuž zde není bezpodmínečně nutné protilehlé laťování.

Další metodou je princip šindele. Při nejjednodušší variantě se dělá z neprofilovaných přesahujících profilů. Můžeme ho pokládat jak svise, tak vodorovně. Vzor pokládání určuje celkový dojem domu. Je dobré se poradit s architektem o tom, co Vaší stavbě nejvíce prospěje.

ZEPTEJTE SE NÁS

+420 734 504 834

SPOČÍTEJTE SI
CENU VAŠEHO DOMU

Na cenu stavby nemá vliv tvar Vašeho domu, střechy, počet oken, ani to, zda si vyberete dřevostavbu nebo zděnou variantu!

O SPOLEČNOSTI

Společnost FACHKAS je stavební a projekční firma specializující se na stavby rodinných domů na klíč v provedení dřevostavby i ve zděné variantě.

Své podnikání zakládáme na kvalitě a spokojenosti zákazníka - naše firma je držitelem certifikátu kvality ČSN:EN ISO 9001/2009