Dřevostavby

Nízké náklady na provoz, rychlá
stavba a variabilita

Firma Fachkas se specializuje na realizaci dřevostaveb tzv. letmou montáží přímo na stavbě.

Velký důraz klademe především na kvalitu zpracování a dodržení předepsaných technologií.

Nabízíme individuální řešení staveb na míru, a to za cenu typové stavby. Skladby našich stěn jsou certifikované.

Výhody dřevostavby

Dřevostavby jsou považovány odborníky za nejlepší dosažitelnou technologii dnešní doby

Dřevostavby jsou rychlé, úsporné a variabilní

Dřevostavbu rychle vytopíte a snadno regulujete teplotu uvnitř

Dřevostavby šetří provozní náklady na vytápění – díky vysoké míře tepelné izolace

Dřevostavby mají díky malé tloušťce konstrukcí výborný poměr užitkové a zastavěné plochy

Dřevostavba s difuzně uzavřenou konstrukcí je námi doporučována jako optimální řešení pro dům v poměru cena X výkon

Dřevostavby mají životnost jen o něco kratší než je životnost zděného domu (ten je o to rychleji „technologicky starý“)

Dřevostavby jsou velmi variabilním stavebním systémem – umožňují realizovat i ta nejodvážnější dispoziční řešení.

Projekt na míru

Máme vlastní projekční kancelář, zdarma Vám navrhneme dům podle Vašich představ!

Více informací

Seznam položek ve varintě standard

Veškeré konstrukce u dřevostaveb jsou prováděny v rámci certifikovaných konstrukčních systémů RIGIPS a to jak pro difuzně uzavřené tak pro difuzně otevřené konstrukce.

Všechny konstrukční systémy provádíme již ve STANDARDU v nízkoenergetickém provedení s U = 0,16 [W/(m2·K)], kde lze tyto konstrukce s rezervou použít i pro pasívní domy dle ČSN 73 0540-2:2011.

Při provádění jednotlivých systémů je nutné přísně dodržovat předepsané technologické předpisy a normy. To je věc, kterou nekompromisně dodržujeme a garantujeme tak našim investorům a majitelům budoucích staveb dlouhou životnost stavby, správné fungování a splnění energetických nároků.

DIFUZNĚ
UZAVŘENÝ SYSTÉM

(DLE RIGIPS certifikované systémy 3.33.05b RS, 3.33.05 RS)

V případě difuzně uzavřené konstrukce se používá na vnitřní straně konstrukce parozábrana (v našem případě JUTAFOL REFLEX N 150), která zamezí průchodu vlhkosti do konstrukce a jejímu srážení uvnitř konstrukce a v případě instalační předstěny slouží jako reflexní vrstva odrážející teplo.

Nosnou částí jsou KVH hranoly, které zaručují kvalitu dřeva bez nežádoucích vlivů (plísně, houby, kůra, hyz apod.). Opláštění splňuje nejpřísnější kritéria certifikovaných skladeb RIGIPS jsou zde použity desky RIGIDUR a RIGISTABIL. Na venkovní sádrovláknité desce je proveden zateplovací systém dle ETICS od firmy WEBER v provedení točená silikonová omítka.

Konstrukce jsou navrženy tak, aby nedocházelo k vzniku rosného bodu uvnitř.

drevostavba-standard-difuzne-uzavrena-fachkas

DIFUZNĚ
OTEVŘENÝ SYSTÉM

(DLE RIGIPS certifikovaný systém 3.33.06 RS)

Při posuzování rosného bodu je poměrně velký rozdíl mezi oběma konstrukcemi. Difuzně otevřená skladba je navržena tak, aby umožňovala průchod molekul vodní páry konstrukcí. Takovou konstrukci je ale nutné dobře navrhnout s ohledem na parobrzdnou vrstvu. V našem případě používáme superodolné parobrzdné membrány od italského výrobce ROTHOBLAAS, která musí brzdit průchod těchto vodních par z interiéru směrem do exteriéru.

Tato vrstva musí zároveň splnit přísná kritéria na vzduchotěsnost celé konstrukce. K rosnému bodu musí v difuzně otevřené konstrukci docházet v minimálním měřítku a ideálně na vnější straně konstrukce směrem do exteriéru. Po stránce stavební fyziky je třeba dobře navrhnout plášť konstrukce v našem případě s dostatečně silnou vrstvou tepelné izolace na fasádě domu ať už Rigips-Inthermo nebo Rigips-diffuwall® . Dají se samozřejmě dále použít hydrofobizováné fasádní systémy, je však důležité, aby izolant i omítkový systém na fasádním izolantu měl co nejmenší difuzní odpor.

Jelikož všechny tyto systémy vyžadují nejpřísnější kritéria v provedení vrstev parozábrany v difuzně uzavřené konstrukci a parobrzdy v difuzně otevřené konstrukci, všechny námi provedené stavby testujeme Blower Door testem. Jenom takto si můžeme být jisti, že zákazníkovi při stavbě nedošlo k žádné chybě nebo poškození vrstev.

NEJSTE SI JISTI, KTEROU Z
VARIANT SI PRO SVŮJ DŮM VYBRAT?

Jsme připraveni s Vámi probrat veškerá pro a proti, vyhodnotit Vaši konkrétní situaci s ohledem na typ stavby, umístění, druhy využívaných energií, energetické cíle, životní styl a očekávání atd.

poptavky@fachkas.cz | +420 734 504 834